Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow WIELKIE SPRZĄTANIE W KOWALI
maj 12 2009
WIELKIE SPRZĄTANIE W KOWALI Drukuj Wyślij znajomemu
12.05.2009.

W dniu 27 kwietnia odbyło się wiosenne sprzątanie miejscowości Kowala Pierwsza i Kowala Druga. Akcję z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Pana Krzysztofa Brzezińskiego zorganizowali i przeprowadzili sołtysi, Panowie Karol Sołdek i Andrzej Bednarczyk, wspierani przez komendanta OSP Kowali Drugiej Pana Edwarda Pietrasa i przewodniczącego Rady Powiatu Pana Bogdana Kutę.

         O godzinie 17-tej wszyscy chętni, w liczbie 80 osób, zgromadzili się na przystanku autobusowym w centrum miejscowości. Wśród zebranych przeważali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali pod opieką Pani Iwony Gawdzik oraz młodzież gimnazjalna i szkół średnich wraz z nauczycielami – mieszkańcami wsi.

         Sprzątający zostali podzieleni na kilka grup, którym przydzielono odpowiednie rejony. Uporządkowane zostały tereny wokół rzeki Kowalanka oraz jej koryto, pobocza dróg od Wolicy do Spław i na Kolonii I i II, a także las wzdłuż szosy Kowala – Niezabitów, pobocza drogi Kowala – Poniatowa.

         Akcję zakończono wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek zorganizowanym nad zalewem w Kowali Pierwszej.

         Wszystkim ochotnikom bardzo spodobały się efekty ich pracy. Po raz kolejny mieszkańcy Kowali udowodnili, że potrafią się zjednoczyć i zrobić

 coś dobrego dla siebie i wsi.

Iwona Gawdzik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,