Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog arrow Mikołajki 2017
gru 20 2017
Mikołajki 2017 Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2017.

Ho, ho, ho...,  tym słowami  przywitał wszystkie dzieci Mikołaj, który jak co roku przybył , aby obdarować nas prezentami. Droga do Kowali była jednak długa, renifery bolały kopyta, sanie uległy awarii, dlatego w oczekiwaniu na podarki uczniowie klasy VII przedstawili historię prawdziwego Świętego Mikołaja oraz jakie prezenty chciałyby otrzymać.

         Ponieważ Mikołaj spóźniał się, przysłał do dzieci list, w którym poprosił o rozwiązanie zadań przygotowanych dla każdej klasy. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania dotyczące faktów z życia włoskiego biskupa Mikołaja, ułożyli i zaśpiewali piosenkę o wyczekiwanym gościu,wykonali z gazet dla Niego czapkę oraz namalowali ustami Jego portret.

         Wreszcie nadszedł moment przybycia długo wyczekiwanego gościa, który przyjechał z workiem pełnym prezentów. Po rozdaniu paczek dzieciaki chętnie robiły sobie zdjęcia z Mikołajem ale przede wszystkim cieszyły się z otrzymanych upominków.

               I. Gawdzik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,