Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Porcja Pozytywnej Energii
cze 08 2017
Porcja Pozytywnej Energii Drukuj Wyślij znajomemu
08.06.2017.

 Image

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV i VI przystąpili do programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” organizowanego przez markę Crispy Natura. Wraz z nami do programu przystąpiło około 1300 szkół podstawowych z całej Polski. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia była promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród uczniów, jak również edukacja oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, polegających na spożywaniu odpowiedniej ilości warzyw i owoców każdego dnia. Honorowy patronat nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.     

Przez kilka tygodni uczniowie pod czujnym okiem wychowawców zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aktywnego wypoczynku oraz  wartościowych produktów spożywczych, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Zwieńczeniem akcji było wykonanie prac plastycznych i zorganizowanie wystawek na terenie szkoły pod hasłem: ,,Warzywa i owoce – spożywam codziennie”.

Mamy nadzieję, że realizując założenia programu zainteresowaliśmy naszych uczniów tematem zdrowego odżywiania i skłoniliśmy ich do świadomego wybierania dobrych dla zdrowia oraz smacznych produktów.      

Image   Image
Image   Image
Image   Image

 

Agnieszka Gołofit

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,