Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z weterynarzem
lis 09 2016
Spotkanie z weterynarzem Drukuj Wyślij znajomemu
09.11.2016.

Dnia 3 listopada dzieci z oddziału integracyjnego gościły Pana Janusza Bartlera, miejscowego weterynarza, który od wielu lat zajmuje się ratowaniem życia zwierząt.

 Pan Bartler zapoznał dzieci ze swoim zawodem i obowiązkami, które wynikają z pełnionej przez niego funkcji. Uświadomił dzieciom jak ważna jest opieka nad zwierzętami, zarówno ta domowa jak i ta w warunkach weterynaryjnych. Dzieci dowiedziały się również jak należy dbać o własnych podopiecznych oraz jakie nieprawidłowości w ich zachowaniu mogą świadczyć o symptomach choroby. Pan Bartler przywiózł ze sobą maskotę psa, na której pokazywał dzieciom jak wygląda profesjonalne badanie zwierzątka za pomocą stetoskopu oraz innych narzędzi mierzących parametry życiowe zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają różne przybory medyczne oraz jakie jest ich przeznaczenie. Pan Janusz opowiedział wiele zabawnych historii dotyczących jego pracy. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak różne akcesoria, których dzieci mogły dotknąć i zapoznać się z nimi.

Spotkanie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji i pewnie na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

Dziękujemy!

Aleksandra Wójcik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,