Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Wycieczka Sandomierz-Nowa Dęba
pa 18 2016
Wycieczka Sandomierz-Nowa Dęba Drukuj Wyślij znajomemu
18.10.2016.
Image

Rankiem 18 października 2016 r. dzieci z klas I-III wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie i Sandomierza.


Wycieczkę rozpoczęliśmy od Muzeum Bombek, gdzie pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwialiśmy setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię z ich ręcznym malowaniem. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas mógł zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach. Pięknym ukoronowaniem wycieczki były bombki z imieniem dla każdego uczestnika wyjazdu.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sandomierza, miasta aktualnie znanego z filmu „Ojciec Mateusz”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie sandomierscy kupcy składowali towary. Lochy owiane są niesamowitymi legendami.  Następnie w Zbrojowni Rycerskiej wysłuchaliśmy legendy o dzielnej Helenie, która uratowała miasto przed Tatarami. Podziwialiśmy zbroje, miecze rycerskie i katownie. Kolejnym punktem programu było przejście przez  Bramę Opatowską. Z tej gotyckiej bramy, z platformy widokowej roztacza się piękna panorama. Podziwialiśmy miasto usytuowane na lessowych wzgórzach, nasyconych roślinnością. Urzekały wiekowe budowle i strzeliste wieże kościołów. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem statkiem po Wiśle.
Żałujemy tylko, że nie spotkaliśmy Ojca Mateusza.
Wycieczka była wspaniałą przygodą oraz lekcją historii i architektury z różnych epok.

                                 Ewelina Piłat    Monika Wiczuk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,