Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog arrow Wycieczka do Woli Okrzejskiej
maj 14 2016
Wycieczka do Woli Okrzejskiej Drukuj Wyślij znajomemu
14.05.2016.

Rok 2016 to rok szczególny dla naszej szkoły. Obchody 100-lecia powstania naszej placówki przypadają w Roku Sienkiewiczowskim, ustanowionym z okazji setnej rocznicy śmierci pisarza.

W związku z tymi wydarzeniami 10 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły od klasy „O” do klasy VI wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej, miejsca urodzenia naszego patrona.


Młodsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu przybliżającym twórczość Sienkiewicza dla najmłodszych, starsze zaś powtórzyły i uzupełniły wiedzę o życiu i pracy pisarza poprzez opowiadanie przewodnika oraz zwiedzanie eksponatów w muzeum. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia w replikach zbroi husarii z filmu „Krzyżacy” oraz z rekwizytami z filmu „Quo Vadis”.

Korzystając z ciepłej pogody oraz uroków okolicznej przyrody, pracownicy muzeum zorganizowali w przyległym parku konkursy sprawnościowe dla naszych uczniów, nawiązujące do treści utworu „W pustyni i w puszczy”.

Ostatnim wydarzeniem, które przybliżyło nam postać Henryka Sienkiewicza, było wejście na kopiec w Okrzei usypany w latach 1932–1938 na cześć pisarza przez ludność z całej Polski, a nawet zagranicy.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do miejscowości Gołąb koło Puław, gdzie znajduje się Muzeum Nietypowych Rowerów. Dzieci obejrzały „dziwne” rowery, wysłuchały ich historii oraz mogły pojeździć na niektórych eksponatach.

 

Iwona Gawdzik

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,