Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Dzień Ziemi
maj 09 2016
Dzień Ziemi Drukuj Wyślij znajomemu
09.05.2016.

Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promocja ekologii wśród uczniów, uświadomienie wszystkim, w jak wielkim niebezpieczeństwie jest nasza planeta, ile czyha na nią zagrożeń w związku z działalnością człowieka.

26  kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się apel  pod hasłem "Zostań przyjacielem przyrody",  przygotowany przez uczniów klasy I.

W przedstawieniu, najmłodsi zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami leśnych krasnali, zwierząt i roślin przybliżyli nam życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody.  Uczennica przebrana za planetę Ziemię, w piękny sposób ukazała nam jak bardzo ważne jest dla niej świeże powietrze, czysta woda oraz promienie słońca. Występ uczniów uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi.  Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, które uczniowie wrzucali do stojących obok koszy. Wszyscy zrozumieli, że tylko      w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw.

Apel zakończył się odczytaniem przez uczniów jakże pięknych i ważnych dla nas wszystkich słów:

Pomóżmy odrodzić się Ziemi,

gdy chcemy odradzać się sami.

Pomóżmy odrodzić się Ziemi,

czystymi lasami, rzekami.

Pomóżmy się orłom wzbić w niebo,

niech lecą do góry, wysoko.

Pomóżmy się wznosić nadziejom,

ku srebrnym od bieli obłokom.

        J. Stróżak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,