Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie w naszej szkole
kwi 15 2016
Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie w naszej szkole Drukuj Wyślij znajomemu
15.04.2016.

      Miesiąc kwiecień poświęcony jest na całym świecie osobom z autyzmem. Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyźmie (2 kwietnia). Gazetka informacyjna pod hasłem zaczerpniętym z tegorocznej kampanii fundacji JiM, niebieski kolor na korytarzach i niebieskie światło w nocnym oknie szkoły to wyraz naszej solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Image     Image

Ponadto w integracyjnym oddziale przedszkolnym przez cały kwiecień uczniowie poznawali wspaniałą książkę Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel "Kosmita". Książka ta uczy, że życie z osobą z autyzmem bywa dalekie od bajki, ale nigdy nie jest nudne, pokazuje czytelnikom, jak ważna jest w życiu miłość i szacunek do każdego człowieka.
Podsumowaniem wszystkich informacji jakie przedszkolaki zdobyły na temat autyzmu były zajęcia pt.: "W autyźmie zmysły oszukują...". Dzieci próbowały doświadczyć osobiście jak to jest gdy zmysły nie działają tak jak zwykle: słuchały różnych dźwięków przyjemnych i hałaśliwych, oglądały pulsujące kolory na ekranie komputera, nawlekały korale i rozpoznawały przedmioty dotykiem w grubych rękawicach, rysowały w specjalnie pozaklejanych okularach, wąchały niemiłe zapachy - wyobrażając sobie, że tak pachną ich ulubione potrawy, sprawdzały jaka jest różnica między miłym dotykiem miękkich materiałów, a nieprzyjemnym- szorstkich i drapiących.
Dzięki takim doświadczeniom przedszkolaki będą mogły lepiej zrozumieć niezwykłe zachowani
. a osób ze spektrum autyzmu.

                                            K. Rodzik


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,