Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Odwrócone role na scenie szkolnej w Kowali
cze 10 2015
Odwrócone role na scenie szkolnej w Kowali Drukuj Wyślij znajomemu
10.06.2015.

         „Posłuchajcie, oto bajka. Stara bajka - samograjka ...” tymi słowami rozpoczęła się inscenizacja bajki „Jaś i Małgosia”. Tym razem jednak to nie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowali prezentowali swoje umiejętności przed rodzicami, ale rodzice z okazji Dnia Dziecka wystąpili na scenie specjalnie dla swoich pociech!

Image  Image

Inicjatywa przedstawienia padła ze strony Rady Rodziców. Dzięki staraniom członków Rady i przychylności Dyrekcji Szkoły doszła do skutku premiera przedstawienia, która miała miejsce 3 czerwca 2015 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kowali. Wdzięcznym materiałem do inscenizacji okazał się tekst „Bajek samograjek” Jana Brzechwy, który rodzice pamiętają ze swojego dzieciństwa.

Image 

Na scenie wystąpiły mamy: p. Aleksandra Chudzik (Jaś), p. Barbara Kramek (Małgosia) p. Justyna Hałas (Czarownica), p. Beata Radkowiak (Drwal), p. Ewelina Stateczna (Mama), p. Aldona Szwed (Wilk), p. Karolina Pietras (Narrator), p. Iwona Pomorska (Narrator).  Nazwa grupy aktorek wzięła się od ich liczby - stąd Teatr 8. Mam.

Mamy miały okazję zaprezentować nie tylko talent aktorski ale również plastyczny (główne elementy dekoracji przygotowały p. Aldona Szwed i p. Justyna Hałas, afisz autorstwa p. Iwony Pomorskiej). Inscenizacja, jak na prawdziwą bajkę dla dzieci przystało, okraszona była piosenkami, których muzyczną aranżacją zajął się p. Janusz Pomorski – emerytowany nauczyciel, wieloletni dyrektor szkoły, a prywatnie dziadek trójki uczniów.

Kostiumy i charakteryzacja to dzieło własne Aktorek. Nierozpoznane przez swoje pociechy mamy mogą być dumne z efektów pracy charakteryzatorskiej.

         Praca nad inscenizacją – choć absorbująca - przyniosła rodzicom wiele satysfakcji.

Prezent – niespodzianka z okazji Dnia Dziecka , sądząc po reakcji i komentarzach widowni ,można uznać za udany. Dzieci doceniły efekty pracy rodziców. Wyrazy uznania padły również ze strony Nauczycieli pracujących w Szkole. Okazało się, że czas i uwaga dla dziecka jest cenniejszym, a z pewnością dłużej pamiętanym prezentem niż najpiękniejsza zabawka.

Iwona Pomorska

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,