Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow FESTYN RODZINNY
lis 17 2014
FESTYN RODZINNY Drukuj Wyślij znajomemu
17.11.2014.

9 listopada 2014 roku w remizie OSP Kowala Druga odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez mieszkańców oraz strażaków z naszej miejscowości.

Okazją do zorganizowania tej imprezy było oddanie do użytku, po remoncie,  budynku remizy oraz nadanie jednej z sal  imienia niedawno zmarłego długoletniego prezesa OSP Edwarda Pietrasa. Szczególnymi gośćmi tej uroczystości byli: p. Burmistrz Lilla Stefanek, z-ca burmistrza, p. Krzysztof Zubrzycki oraz przedstawiciele Rady Gminy, Powiatu a także sołtysi Kowali Pierwszej i Drugiej.

Oprawę artystyczną Festynu przygotowali uczniowie naszej szkoły oraz zespoły śpiewacze  działające przy CKPiT z Poniatowej.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Iwoną Gawdzik oraz chór szkolny pod opieką p. Sławomira Sudego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który był ciekawą lekcją historii zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców.

Atrakcją imprezy stał się występ najmłodszych artystów. Przedszkolaki naszej szkoły przygotowane przez p. Monikę Kobiałka oraz Ewelinę Piłat i p. Sławomira Sudego z dużym wdziękiem zatańczyły dwa tańce ludowe.

Po występach dzieci wraz z rodzicami i innymi gośćmi smakowali potrawy przygotowane przez gospodarzy.

                         I. Gawdzik

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,