Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow MALUCHY NA START
kwi 01 2014
Podróż do "Baśniolandii" Drukuj Wyślij znajomemu
01.04.2014.

         Dnia 27 marca 2014 roku w Bibliotece Publicznej filia w Kowali odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5 i 6 – letnich. Uczestnicy zajęć udali się w podróż do „Baśniolandii” - krainy baśni.

 

Jak przy każdej podróży, najpierw trzeba było się do niej należycie przygotować. Zadaniem rodziców było wymyśleć przebranie i rekwizyt dla swojego dziecka. Inwencji twórczej nie było końca. Wreszcie, gdy już każdy był gotowy rozpoczęła się wyprawa. Wszyscy zaproszeni zostali do zabawy pantomimicznej. Najpierw odwiedziliśmy „Królewnolandię”, krainę zamieszkałą przez królewny. Wcielający się w tą rolę mieli za zadanie przy pomocy mimiki, gestu i ruchu zaprezentować codzienne życie królewny. Później odwiedziliśmy „Rycerzolandię”, krainę zamieszkałą przez rycerzy. Mieszkańcy tej krainy przybliżyli nam zwyczaje panujące wśród rycerzy. Na zakończenie mieszkańcy obu krain w miłej atmosferze zbudowali z tekturowych pudełek wspólny zamek.
Image

M. Kobiałka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 25 February 2020,