Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog arrow Święto Niepodległości
gru 01 2013
Święto Niepodległości Drukuj Wyślij znajomemu
30.11.2013.

WOLNOŚĆ, NARESZCIE WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ!  

    Pod takim hasłem 12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca dziewięćdziesiątą piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ten szczególny listopadowy czas, czas zadumy i refleksji nad przemijaniem, uczniowie spotkali się  z rodzicami, nauczycielami oraz mieszkańcami wsi Kowala Pierwsza i Kowala Druga, by wspólnie uczcić wyjątkowy dla nas Polaków dzień- 11 listopada 1918 roku. To bardzo ważna data w historii naszego narodu, to symbol miłości Ojczyzny, walki  o wolność i wiary w zwycięstwo. Nasi uczniowie pragnąc uczcić pamięć  i oddać cześć wszystkim Polakom  oddającym, w różnym czasie, swe życie za Ojczyznę, przygotowali montaż słowno - muzyczny, który zaprezentowali przybyłym na uroczystość gościom. Wielu wzruszeń dostarczyli  publiczności wykonując poloneza - symboliczny taniec, wyrażający dumę i radość bijącą z serc wolnych Polaków.

  Podobne uczucia wzbudził we wszystkich zebranych występ Pań z Zespołu Śpiewaczego Kowalanki, które razem z nami pragnęły uczcić ten wyjątkowy czas. Podczas krótkiego koncertu Panie zaprezentowały najpiękniejsze pieśni patriotyczne, które przez lata towarzyszyły legionistom i żołnierzom  w trudnych walkach toczonych w obronie Ojczyzny, bo to w nich, jak w lustrze, odbijają się losy polskiego narodu.                                 

                                                    A. Gołofit

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,