Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Przewodniczący Rady Powiatu w naszej szkole
lis 20 2013
Przewodniczący Rady Powiatu w naszej szkole Drukuj Wyślij znajomemu
19.11.2013.

Nasza „Mała Ojczyzna”

Świat jest bardzo duży. Każdemu, kto chce się dowiedzieć się czegokolwiek o najdalszym zakątku Ziemi, wystarczy jedno kliknięcie na klawiaturze komputera. Okazuje się jednak, że wiedza o tym, co nas otacza i dotyczy spraw nam najbliższych, jest dla nas „trudna” do zdobycia.

 

Aby nasza „mała ojczyzna”  była nam bliższa,  a  tym samym „jej” sprawy stały się  naszymi sprawami,  uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kowali w dniu 15 listopada 2013 r. zaprosili do swojej szkoły Przewodniczącego Rady Powiatu opolskiego P. Bogdana Kutę. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom wiedzy na temat podziału administracyjnego Polski, zapoznanie z jego celami, oraz działalnością organów samorządowych w powiecie i gminie. Uczniowie dowiedzieli się również,  jakimi sprawami zajmują się władze i urzędy gminy oraz  powiatu, na co ma wpływ „zwykły”  mieszkaniec wioski czy miasta, w tym także dziecko. Pan Przewodniczący przybliżył także dzieciom wiedzę o ciekawych i atrakcyjnych miejscach w najbliższej okolicy. Poruszane podczas spotkania tematy interesowały uczniów, o czym świadczy duża ilość zadawanych pytań oraz ich zaangażowanie w dyskusję z panem Przewodniczącym.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały P. Bogdanowi Kucie za ciekawe zajęcia i przekazaną wiedzę. W zamian zostały obdarowane pamiątkowymi folderami i publikacjami o Gminie Poniatowa oraz powiecie opolskim.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że tak ciekawi goście będą częściej odwiedzać naszą placówkę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,