Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog arrow Światowy Dzień Ziemi
kwi 24 2012
Światowy Dzień Ziemi Drukuj Wyślij znajomemu
23.04.2012.

          W związku z przypadającym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi klasa pierwsza pod kierownictwem wychowawczyni Katarzyny Solis w dniu 20 marca 2012r. zorganizowała apel poświęcony ekologii.

Na wstępie uczniowie klasy czwartej przybliżyli zebranym historię obchodów tego dnia oraz najistotniejsze zagrożenia jakie niesie dla środowiska naturalnego cywilizacja i nierozsądne gospodarowanie dobrami naturalnymi oraz cywilizacyjnymi. Apel ten zatytułowany „Spotkanie na leśnej polanie” w sposób humorystyczny i przystępny ukazał uczniom, w jaki sposób dzieci i dorośli mogą przyczynić się do tego, by nasza planeta była miejscem czystym i przyjaznym nie tylko człowiekowi, ale i innym stworzeniom. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej wcielili się w role leśnych zwierząt, które pośród haseł ekologicznych na polanie w lesie  dyskutowały o tym, jak skłonić ludzi, by zaczęli dbać o przyrodę. Niech ich wezwanie dotrze do wszystkich ludzi i ze snu głębokiego niech wreszcie ich zbudzi: „Człowieku oczyść powietrze, wodę, glebę, las. Zdrowo i pięknie będzie wokół nas!”

                                                                                                     Katarzyna Solis

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,