Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Hej, na ludowo...
cze 20 2011
Hej, na ludowo... Drukuj Wyślij znajomemu
20.06.2011.

„Hej, na ludowo”…

„Zachowajmy naszą tożsamość” – to plenerowy Festyn Kulturalno-Sportowy  w Wolicy, na którym uczniowie klasy IV z naszej szkoły mieli okazję wystąpić jako Dziecięcy zespół ludowy, który w tym roku szkolnym działał w ramach projektu „Rozwinąć skrzydła” na zajęciach muzycznych „Hej, na ludowo”.

 

Celem tych spotkań było rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień muzycznych poprzez realizowanie programu opartego na muzyce ludowej.

Uczniowie wystąpili ze swoim repertuarem również w CKPiT w Poniatowej z okazji „Dnia Seniora”, a także wzięły udział w Festiwalu Zespołów Ludowych w Opolu Lubelskim „Na owocowym szlaku” i Festiwalu Kolęd w Karczmiskach- tym samym przyczyniły się do wzbogacenia życia kulturalnego środowiska oraz promowania muzyki i tradycji ludowych Lubelszczyzny.

Chcąc kultywować wiejską tradycję wspólnego śpiewu, dzieci miały okazję do wspólnych występów z zespołem ludowym „Kowalanki”, który działa w Kowali już 34 lata. Składamy Paniom serdeczne podziękowania za wsparcie, wspólne próby i zawsze dobre słowo. Wiele pomocy uzyskaliśmy od Pana Jana Kozińskiego, który wspierał nas cennymi uwagami oraz akompaniamentem.

                                                               Monika Wiczuk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 5 September 2018,