Skip to content

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Misja szkoły
sty 19 2008
Misja szkoły Drukuj Wyślij znajomemu
19.01.2008.

   Wspomaganie rozwoju dziecka na I i II etapie edukacyjnym. Wychowanie dziecka świadomego dokonywanych wyborów i gotowego (autokreacji) współdziałania w procesie rozwoju fizycznego, moralnego i intelektualnego zmierzającego do osiągnięcia właściwego dla niego sukcesu szkolnego.

1) Świadomość dokonywanych wyborów - to zrozumienie kim jestem, po co się uczę, dlaczego powinienem (być grzecznym) postępować tak a nie inaczej, do czego mam dążyć, co w życiu jest najważniejsze, jak mam się przygotować do dalszej nauki i spełnienia różnych ról i zadań w przyszłym życiu? Dlaczego i jak powinienem chronić zdrowie własne i innych? To pamiętanie o tym, że oprócz mnie są inni i oni też chcą żyć tak jak ja.

2) Autokreacja to samodzielność i współudział we własnym rozwoju - zrozumienie własnych możliwości i słabości - rozwijanie ich i pokonywanie, współudział w samorozwoju. Poznanie własnego organizmu i dbanie o jego biologiczny rozwój (potrzeby biologiczne, ich zaspakajanie i higieniczny tryb życia).
Moja osobowość i charakter - jakie są i jak je kształtować by być dobrym człowiekiem.
Moje uzdolnienia, predyspozycje i zainteresowania - co najlepiej umiem, lubię i chcę robić. Dlaczego powinienem umieć więcej, więcej poznawać i wiedzieć. Jak współpracować z innymi i pomagać bliźnim.

3) Czy umiem oceniać siebie - jak to robić i dlaczego? Czy dostrzegam postęp, zmiany w swoim rozwoju (postępowaniu), osiąganych rezultatach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ostatnia zmiana na portalu:Monday 6 September 2021,