Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności arrow Święto Szkoły 2010
maj 10 2010
Święto Szkoły 2010 Drukuj Wyślij znajomemu
10.05.2010.
Rok 2010 jest szczególny dla Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali, ponieważ mija pięć lat od kiedy nasza Szkoła otrzymała Sztandar i imię wielkiego Polaka – pisarza Henryka Sienkiewicza.

Z tej to okazji przygotowaliśmy imprezę integracyjną dla mieszkańców Kowali, Spław i Wolicy. Obchody pięciolecia nadania szkole imienia rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą świętą w Kaplicy pod wezwaniem NMP Królowej Świata. Część artystyczna miała miejsce w gościnnych progach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali Drugiej, gdzie zgromadzili się mieszkańcy wiosek, rodzice i uczniowie. Swą obecnością zaszczycili nas znakomici goście, a wśród nich zastępca burmistrza Pan Krzysztof Brzeziński, przewodnicząca Rady Gminy Pani Krystyna Zielińska, przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego Pan Bogdan Kuta oraz radni Gminy Poniatowa, sołtysi i przedstawiciele lokalnego biznesu. Nie zabrakło też naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektorów szkół i innych jednostek działających na terenie gminy Poniatowa, a także byłych pracowników szkoły, emerytów i rencistów oraz naszych absolwentów. Obecni na uroczystości mogli podziwiać uczniów naszej szkoły podczas wspaniałej części artystycznej. Zaprezentowali oni montaż słowno – muzyczny przybliżający sylwetkę naszego patrona oraz fragmenty jego najwspanialszych dzieł tj. Latarnik, Janko Muzykant, Pan Wołodyjowski, Ogniem i mieczem, czy znaną wszystkim powieść o przygodach Stasia i Nel. Uczniowie klasy I i II przedstawili natomiast mało znany utwór Henryka Sienkiewicza pt. Bajka.

Uroczystość uświetnił wspólny występ zespołu śpiewaczego Kowalanki wraz z uczniami klasy III. Wiele radości sprawiła publiczności prezentacja naszych najmłodszych, czyli dzieci z Klubu Przedszkolaka.

Po części pełnej artystycznych doznań nastąpiła degustacja wspaniałych pierogów, klusek  i bigosu, które przygotowały nieocenione mamy naszych uczniów.

Czas uprzyjemniały wspólne rozmowy i oglądanie kronik klasowych, które dostarczały wielu wspomnień i wzruszeń. Sprawiły, że niejedna łezka zakręciła się w oku.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili do tego, by to spotkanie mogło się odbyć.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,