Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog arrow Zimowy Kiermasz Artystyczny
lut 06 2010
Zimowy Kiermasz Artystyczny Drukuj Wyślij znajomemu
06.02.2010.

Już po raz drugi w tym roku szkolnym spotykaliśmy się na „Kiermaszu artystycznym”. Tym razem był to „Kiermasz zimowy”, jak już sama nazwa wskazuje zaprezentowany został program związany z tą piękną, a zarazem nieprzewidywalną porą roku.


        Zima to tak pora roku, która budzi kontrowersje. Jedni ją lubią, inni nie. Dzieciom sprawia frajdę, dorosłym zaś same problemy. Dzieci w naszej szkole udowodniły, że zima jest naprawdę fajna.

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi z naszej szkolnej braci, czyli dzieci z Klubu Przedszkolaka. Przedstawiły piosenkę pod tytułem „Zimowa wyliczanka”. Pozostając w kręgu wesołych zimowych  nutek wysłuchaliśmy piosenki „Pada, pada biały śnieg” w wykonaniu zerówki.


         W przedstawieniu pod tytułem „Witaj zimo”, zobaczyliśmy uczniów klasy V , którzy pokazali nam jak witaliby zimę, gdyby byli w przedszkolu.


        Swój talent zaprezentowali również uczniowie klasy IV. Zaśpiewali piosenkę „Kolorowy śnieg” oraz wyrecytowali wiersz Aleksandra Rymkiewicza „Zima Zimie nierówna.”

Uczniów  z klasy III tegoroczna zima zachęciła do napisania kilku pięknych wierszy i rymowanek. Pięknie przebrani młodzi poeci zaprezentowali gościom swoją twórczość.

Zima to także czas, kiedy swoje święto  obchodzą nasze kochane
i niezastąpione Babcie oraz Dziadkowie. Z tej okazji dzieci z klasy
I i II zaprezentowały piosenkę „Kiedy dziadek palił fajkę”, a Gabrysia Michalska wygłosiła wiersz „Nowoczesna babcia”. Ci sami uczniowie w piosence „Był sobie król” przenieśli nas w niezwykły oraz tajemniczy świat bajki i magii.

Zima to także pora karnawału i wspaniałych zabaw na śniegu. Wraz z uczniami klasy VI wyruszyliśmy na niezwykły kulig. Wysłuchaliśmy piosenki Skaldów
w nietypowej  interpretacji przygotowanej przez naszych kolegów.

Na zakończenie „Zimowego kiermaszu artystycznego” Szkolny zespół wokalny prowadzony przez Pana Leszka Kramka wykonał kilka kolęd i pastorałek.
Naszą uroczystość miały uświetnić swym śpiewem panie z zespołu, „Kowalanki”,  które  rozsławiają naszą wioskę w gminie, powiecie i całym kraju. Niestety z powodu choroby odwołały swój występ.

Życzymy Paniom szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że do „Kiermaszu wiosennego” wszystkie wyzdrowieją i zaszczycą nas swoją obecnością.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 13 November 2018,