Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności
Aktualności
mar 26 2018
Dzien Talentow Drukuj Wyślij znajomemu
26.03.2018.

Pierwszy Dzień Wiosny zasypał nas kolorami, choć trochę nietypowymi, to jednak pięknymi, dobrymi i wrażliwymi sercami naszych gości- uczestników Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Pinokio” w Poniatowej, którzy przybyli z Panem kierownikiem Michałem Dacka, Panami Adamem Koma i Łukaszem Morgut oraz PaniĄ JoannĄ CisŁak. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych poprowadzonych przez Pana Michała oraz koncercie zespołu „Vectis”, na czele którego stoi Pan Adam. Następnie grupa Pana Łukasza przedstawiła niezwykle wzruszający spektakl pantomimiczny „Historia narodu”. Mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą lekcję prawdziwej sztuki, historii, ale i integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Na zakończenie wspólnie pożegnaliśmy zimę witając wiosnę tradycyjną Marzannę w roli głównej. Nie obyło się bez poczęstunku, nasi goście zjedli obiad, a uczniowie cukierki, którymi nas obdarowano.

Zanim w szkole zrobiło się głośno i radośnie, kilkoro uczniów zaprezentowało swoje zdolności w popularnym programie „Mam talent”. Jedni śpiewali, inni grali na instrumentach, a jeszcze inni prezentowali swoje zdolności sportowe.

Witaj wiosno! Oby zawsze było mnóstwo zabawy, pięknie i kolorowo!

 

                                 Monika Wiczuk

 

zdjęcia w galerii /wydarzenia 

 
mar 01 2018
SWIATOWY DZIEN KOTA Drukuj Wyślij znajomemu
01.03.2018.

  20 lutego 2018 dzieci z oddziału przedszkolnego i integracyjnego obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”(przypada ono na dzień 17 luty). Wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.

Image 

Czytaj całość
 
sty 30 2018
DZIEN BABCI I DZIADKA Drukuj Wyślij znajomemu
30.01.2018.

W dniu 26 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali świętowali Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w Remizie OSP w Kowali Pierwszej. Jak co roku frekwencja była bardzo wysoka. Licznie przybyli dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w roli aktorów, którzy prezentowali swoje uzdolnienia w rożnych formach artystycznych. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i integracyjnego, które rozgrzały atmosferę pokazem tanecznym. Uczniowie klas I-VII poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogli wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Z pewnością był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

                                M. Kobiałka, E. Zaborowska-Oroń

 
gru 21 2017
Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem Drukuj Wyślij znajomemu
21.12.2017.

W ramach akcji „Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem” w naszej szkole zagościł prezes Okręgowego Klubu Audii pan Mariusz Grudzień wraz z panią policjantką Edytą Żur. Spotkanie   to było połączeniem pogadanki dotyczącej bezpiecznego, odpowiedzialnego poruszania się po drogach z wręczeniem uczniom odblaskowych opasek.

         Dziękujemy naszym gościom za trud wniesiony w podnoszenie poziomu świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa wśród naszych uczniów.

 

                                                                               Monika Wiczuk

 
gru 20 2017
Mikołajki 2017 Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2017.

Ho, ho, ho...,  tym słowami  przywitał wszystkie dzieci Mikołaj, który jak co roku przybył , aby obdarować nas prezentami. Droga do Kowali była jednak długa, renifery bolały kopyta, sanie uległy awarii, dlatego w oczekiwaniu na podarki uczniowie klasy VII przedstawili historię prawdziwego Świętego Mikołaja oraz jakie prezenty chciałyby otrzymać.

         Ponieważ Mikołaj spóźniał się, przysłał do dzieci list, w którym poprosił o rozwiązanie zadań przygotowanych dla każdej klasy. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania dotyczące faktów z życia włoskiego biskupa Mikołaja, ułożyli i zaśpiewali piosenkę o wyczekiwanym gościu,wykonali z gazet dla Niego czapkę oraz namalowali ustami Jego portret.

         Wreszcie nadszedł moment przybycia długo wyczekiwanego gościa, który przyjechał z workiem pełnym prezentów. Po rozdaniu paczek dzieciaki chętnie robiły sobie zdjęcia z Mikołajem ale przede wszystkim cieszyły się z otrzymanych upominków.

               I. Gawdzik

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 231

Ostatnia zmiana na portalu:Friday 8 May 2020,