Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności
Aktualności
cze 12 2018
Dni pszczoły Drukuj Wyślij znajomemu
12.06.2018.

18 maja uczniowie z klas I-IV mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych
pt. „Dni pszczoły” Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach, prowadzonych przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Pierwsza część zajęć odbyła się
w terenie, gdzie uczniowie poznali budowę barci i rośliny miododajne. Kolejna część zajęć odbyła się w Muzeum Regionalnym gdzie nasi podopieczni zapoznali się z wyglądem, budową, życiem i pracą pszczół, jak również z pracą pszczelarza i jego strojem. Nabytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać do rozwiązywania krzyżówek, rebusów i konkursów
ze słodkimi nagrodami.

                          E. Piłat

 
cze 11 2018
Odkryjmy świat programowania Drukuj Wyślij znajomemu
11.06.2018.

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego 12 uczniów z klasy II i III wzięło udział w projekcie "Zajęcia programowania w klasach I-III szkoły podstawowej w środowisku SCRATCH". Dzieci uczestniczyły w czternastu zajęciach z zakresu kodowania i programowania, które miały zdalne wsparcie na platwormie e-learningowej, co pozwoliło dodatkowo ćwiczyć umiejętność korzystania z narzędzi TIK.

Czytaj całość
 
maj 24 2018
"TAKI DUŻY, TAKI MAŁY" Drukuj Wyślij znajomemu
24.05.2018.

22 maja 2018r., odbył się III Festiwal Piosenki Przedszkolnej „TAKI DUŻY, TAKI MAŁY-ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Organizatorem Festiwalu był Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej. Celem Festiwalu było stworzenie widowiska, które przybliżałoby dzieciom najważniejsze wartości związane z Ojczyzną. Wystąpiły grupy przedszkolne z Kraczewic, Poniatowej, Kowali i Poniatowej Kolonii, które podjęły się wyzwania, jakim było zaśpiewanie piosenek patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria M. z oddziału integracyjnego, która zaśpiewała piosenkę pt., „Jak szło wojsko raz ulicą”. Wiktoria do tego utworu wykonała również taniec z szarfami. Niesamowita atmosfera w barwach biało-czerwonych sprawiła, że Festiwal wypełnił się patriotycznym nastojem. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

                                                           Monika Kobiałka

 
maj 17 2018
KONKURS DLA UCZNIÓW Drukuj Wyślij znajomemu
17.05.2018.

 "POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT"

INFORMACJE NA http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych

 
maj 17 2018
WOJEWÓDZKI FESTIWAL TAŃCA W KARCZMISKACH Drukuj Wyślij znajomemu
17.05.2018.

„ TANECZNE OPOWIEŚCI”

28. kwietnia 2018 r. odbył się Wojewódzki Festiwal Tańca „ Taneczne opowieści” Przedszkola w Karczmiskach. Udział w nim wzięło 6 dziewczynek z oddziału przedszkolnego i integracyjnego: Hanna P., Łucja P., Wiktoria M., Wiktoria G., Wiktoria K., Nicola O..

 Dziewczynki pod przewodnictwem P. Moniki Kobiałki i Eweliny Zaborowskiej-Oroń przygotowały taniec do utworu „ Zaczarowany walc” i zajęły I miejsce w kategorii wiekowej 5- latki. W jury zasiedli następujący sędziowie: P. Wojciech Boryca, P. Maciej Gołębiowski i P. Małgorzata Knap. 

Mieliśmy okazję obejrzeć występy grup tanecznych z Zagłoby, Opola Lubelskiego, Poniatowej, Nałęczowa i Karczmisk. W czasie konkursu panowała bardzo radosna atmosfera, wszyscy świetnie się bawili. Uczestnicy za swoje taneczne prezentację otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania talentów naszych podopiecznych.

M. Kobiałka, E. Zaborowska-Oroń

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 229

Ostatnia zmiana na portalu:Tuesday 25 February 2020,