Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności
Aktualności
kwi 22 2018
Spotkanie z prawnikiem Drukuj Wyślij znajomemu
22.04.2018.
         Cechą młodego człowieka, wchodzącego w dorosłość, powinna być świadomość istnienia przepisów, regulujących poszczególne dziedziny naszego życia.

12 kwietnia uczniowie klas VII i V spotkali się z sędzią a także absolwentem naszej szkoły, Panem Radosławem Pomorskim, aby zdobyć jak najwięcej informacji o prawie i zawodzie prawnika.

Sędzia opowiedział nam o szkołach i studiach, jakie należy ukończyć, chcąc wybrać ten zawód. Poinformował też o różnorodnych gałęziach prawa (gospodarcze, handlowe, cywilne, karne), egzaminach, aplikacjach, możliwościach sprawdzenia wiedzy teoretycznej oraz praktykach studenckich odbywanych na sądowych salach rozpraw. Zwrócił szczególną uwagę na kulturę zawodową prawników i sędziów.

   Pan Pomorski wyjaśniał, jak działa prawo, szczególnie w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z: cyberprzemocą oraz przemocą fizyczną i psychiczną. Sędzia podkreślił, że świadomość oraz znajomość prawa jest ważną kwestią w naszym życiu.

 Prelekcja dostarczyła nam wielu informacji o zawodzie, uświadomiła, jak ważna w pracy prawnika jest odporność na stres, odpowiedzialność i zrozumienie drugiego człowieka, ale to także zawód dający wiele satysfakcji i radości..

 Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Może ktoś z nich, za kilka lat, zdecyduje się studiować prawo?

 

                                                                                                             Iwona Gawdzik

 
kwi 16 2018
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Drukuj Wyślij znajomemu
16.04.2018.

Jak co roku na początku kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości  Autyzmu. Nasi uczniowie wiedzą już, że autyzm to nie choroba. To zaburzenie  o podłożu neurologicznym, które powoduje, że osoby nim dotknięte, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, zachowują się inaczej. W tym roku uczniowie naszej szkoły nie tylko solidaryzowali się z tą grupą osób niepełnosprawnych po przez zorganizowanie 6 kwietnia „niebieskiego piątku” ale także wysłuchali krótkiej prelekcji  w wykonaniu członków Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów klasy II integracyjnej. Dzieci pogłębiały swoją wiedzę przez obejrzenie projekcji filmów z kampanii społecznej fundacji Synapsis pt.: „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz filmu z kampanii społecznej "Obejrzyj i zrozum" pt.: „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”. Ponadto w szkole zorganizowane zostały warsztaty sensoryczne, w trakcie których można było poćwiczyć swoje zmysły lub poczuć się choć trochę jak osoba z autyzmem, której zmysły nie działają prawidłowo. Obchody tego Dnia zakończyliśmy wypuszczeniem w niebo niebieskich baloników i rozdawaniem niebieskich cukierków.

K. Rodzik, A. Kręcisz

 
mar 26 2018
Dzien Talentow Drukuj Wyślij znajomemu
26.03.2018.

Pierwszy Dzień Wiosny zasypał nas kolorami, choć trochę nietypowymi, to jednak pięknymi, dobrymi i wrażliwymi sercami naszych gości- uczestników Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Pinokio” w Poniatowej, którzy przybyli z Panem kierownikiem Michałem Dacka, Panami Adamem Koma i Łukaszem Morgut oraz PaniĄ JoannĄ CisŁak. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych poprowadzonych przez Pana Michała oraz koncercie zespołu „Vectis”, na czele którego stoi Pan Adam. Następnie grupa Pana Łukasza przedstawiła niezwykle wzruszający spektakl pantomimiczny „Historia narodu”. Mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą lekcję prawdziwej sztuki, historii, ale i integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Na zakończenie wspólnie pożegnaliśmy zimę witając wiosnę tradycyjną Marzannę w roli głównej. Nie obyło się bez poczęstunku, nasi goście zjedli obiad, a uczniowie cukierki, którymi nas obdarowano.

Zanim w szkole zrobiło się głośno i radośnie, kilkoro uczniów zaprezentowało swoje zdolności w popularnym programie „Mam talent”. Jedni śpiewali, inni grali na instrumentach, a jeszcze inni prezentowali swoje zdolności sportowe.

Witaj wiosno! Oby zawsze było mnóstwo zabawy, pięknie i kolorowo!

 

                                 Monika Wiczuk

 

zdjęcia w galerii /wydarzenia 

 
mar 01 2018
SWIATOWY DZIEN KOTA Drukuj Wyślij znajomemu
01.03.2018.

  20 lutego 2018 dzieci z oddziału przedszkolnego i integracyjnego obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”(przypada ono na dzień 17 luty). Wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.

Image 

Czytaj całość
 
sty 30 2018
DZIEN BABCI I DZIADKA Drukuj Wyślij znajomemu
30.01.2018.

W dniu 26 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali świętowali Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w Remizie OSP w Kowali Pierwszej. Jak co roku frekwencja była bardzo wysoka. Licznie przybyli dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w roli aktorów, którzy prezentowali swoje uzdolnienia w rożnych formach artystycznych. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i integracyjnego, które rozgrzały atmosferę pokazem tanecznym. Uczniowie klas I-VII poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogli wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Z pewnością był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

                                M. Kobiałka, E. Zaborowska-Oroń

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 207

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 25 April 2018,