Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Aktualności
Aktualności
gru 08 2017
Pokazy na UMCS w Lublinie Drukuj Wyślij znajomemu
08.12.2017.

20 października uczniowie klas VII i V uczestniczyli w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Prowadzi je wykwalifikowana kadra pracowników Wydziału Chemii: mgr Iwona Rusinek, dr Anna Siatecka oraz dr Andrzej Sienkiewicz.

          W sposób ciekawy i widowiskowy prowadzący przybliżyli młodym ludziom procesy chemiczne zachodzące w otaczającym świecie, a przede wszystkim przyczyny znanych im zjawisk z życia codziennego. Mamy nadzieję, iż udział w tych zajęciach pomoże uczniom w nauce nowego przedmiotu szkolnego jakim jest chemia.

          W trakcie pobytu w Lublinie dzieci odbyły krótki spacer po Miasteczku Akademickim, zobaczyły budynki poszczególnych wydziałów uczelni, akademików oraz Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka.

         Wyjazd zakończyliśmy posiłkiem w restauracji McDonalds i KFC.

 
gru 05 2017
Akcja Polacy  Rodakom Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali przyłązyli się do XVIII edycji akcji „Polacy – Rodakom”. Koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości”, a patronem Lubelski Kurator O?wiaty. Dzieci chętnie przynosiły książki z polską literaturą dziecięcą, przytulanki oraz produkty spożywcze. Z zebranych darów przygotowane zostaną paczki świąteczno – noworoczne dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Image 

                               M. Kobiałka

 
gru 05 2017
Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników. Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci 3-4 letnie oraz 5-6 letnie zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Z pomocą rodziców praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrywanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków czy aniołków. Efektem naszej pracy były blaszki pełne pierniczków, które wylądowały w piekarniku. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po szkole zaczął unosić się wspaniały korzenny aromat. Jeszcze chwila niecierpliwości i można było przystąpić do dekorowania smakołyków. Oczywiście trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Ozdobione przez dzieci słodkie cudeńka zostały spakowane w małe paczuszki, aby zdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

                                                                              M. Kobiałka, E. Zaborowska - Oroń

 

 

 

 

 

 

 
gru 05 2017
Halowa piłka nożna Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Odpowiadając na zaproszenie organizatorów, uczniowie klas starszych wzięli udział  w Zawodach Gminnych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Sportowe umiejętności, a także tzw. sportowe szczęście pozwoliły na zajęcie II miejsca zarówno dziewczętom, które uległy drużynie koleżanek  z Poniatowej oraz II miejsce chłopców, którzy przegrali również z kolegami z Poniatowej.

Nasze rozgrywki traktujemy jako duży sukces, ale przede wszystkim dobrą zabawę, dzięki której mogliśmy pograć na „prawdziwej sali”, a także spotkać naszych rówieśników z innych szkół gminy Poniatowa.

Pamiętajmy, że sport to zdrowie!

Monika Wiczuk

 
gru 05 2017
SPOTKANIE OPŁATKOWE 2017 Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice wraz z Uczniami

Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kowali 

mają zaszczyt zaprosić

Mieszkańców Kowali

na spotkanie opłatkowe,

które odbędzie się 18 grudnia 2017r o godz. 17.00 

w remizie OSP w Kowali Pierwszej

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen rodzinnego ciepła, miłości i nadziei. To także czas magiczny, kiedy otwieramy nasze serca na potrzeby innych osób, jeszcze bardziej chcemy dzielić się z nimi  i sprawiać im radość.               

Wśród nas są Tacy, którzy szczególnie naszej pomocy potrzebują. To dla nich każdy dzień jest  nieustanną walką o najcenniejszy w życiu dar – zdrowie i uśmiech swojego dziecka. Dlatego też zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla rodziny małej Nicoli – niezwykle dzielnej dziewczynki, która nadal zmaga się z nieoperacyjnym glejakiem mózgu.

Podczas Spotkania Opłatkowego do puszek będą zbierane pieniądze na wsparcie leczenia Nicoli Zygmunt.

Pomóżmy razem i pamiętajmy, że: "...dobroć serca  jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie…"

                                                              H. Sienkiewicz
 

 

Charytatywny Komitet Sąsiedzki
Wychowawczynie Marleny (mamy Nicoli):
Grażyna Wójcik i Agnieszka Gołofit

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 201

Ostatnia zmiana na portalu:Friday 8 December 2017,