Skip to content
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

NASZ ADRES: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. H. SIENKIEWICZA W KOWALI
KOWALA DRUGA 29
24-320 PONIATOWA
TEL. 818201009; E-MAIL: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Start arrow Blog
Wszystkie artykuły
gru 21 2017
Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem Drukuj Wyślij znajomemu
21.12.2017.

W ramach akcji „Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem” w naszej szkole zagościł prezes Okręgowego Klubu Audii pan Mariusz Grudzień wraz z panią policjantką Edytą Żur. Spotkanie   to było połączeniem pogadanki dotyczącej bezpiecznego, odpowiedzialnego poruszania się po drogach z wręczeniem uczniom odblaskowych opasek.

         Dziękujemy naszym gościom za trud wniesiony w podnoszenie poziomu świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa wśród naszych uczniów.

 

                                                                               Monika Wiczuk

 
gru 20 2017
Mikołajki 2017 Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2017.

Ho, ho, ho...,  tym słowami  przywitał wszystkie dzieci Mikołaj, który jak co roku przybył , aby obdarować nas prezentami. Droga do Kowali była jednak długa, renifery bolały kopyta, sanie uległy awarii, dlatego w oczekiwaniu na podarki uczniowie klasy VII przedstawili historię prawdziwego Świętego Mikołaja oraz jakie prezenty chciałyby otrzymać.

         Ponieważ Mikołaj spóźniał się, przysłał do dzieci list, w którym poprosił o rozwiązanie zadań przygotowanych dla każdej klasy. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania dotyczące faktów z życia włoskiego biskupa Mikołaja, ułożyli i zaśpiewali piosenkę o wyczekiwanym gościu,wykonali z gazet dla Niego czapkę oraz namalowali ustami Jego portret.

         Wreszcie nadszedł moment przybycia długo wyczekiwanego gościa, który przyjechał z workiem pełnym prezentów. Po rozdaniu paczek dzieciaki chętnie robiły sobie zdjęcia z Mikołajem ale przede wszystkim cieszyły się z otrzymanych upominków.

               I. Gawdzik

 
gru 08 2017
Pokazy na UMCS w Lublinie Drukuj Wyślij znajomemu
08.12.2017.

20 października uczniowie klas VII i V uczestniczyli w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Prowadzi je wykwalifikowana kadra pracowników Wydziału Chemii: mgr Iwona Rusinek, dr Anna Siatecka oraz dr Andrzej Sienkiewicz.

          W sposób ciekawy i widowiskowy prowadzący przybliżyli młodym ludziom procesy chemiczne zachodzące w otaczającym świecie, a przede wszystkim przyczyny znanych im zjawisk z życia codziennego. Mamy nadzieję, iż udział w tych zajęciach pomoże uczniom w nauce nowego przedmiotu szkolnego jakim jest chemia.

          W trakcie pobytu w Lublinie dzieci odbyły krótki spacer po Miasteczku Akademickim, zobaczyły budynki poszczególnych wydziałów uczelni, akademików oraz Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka.

         Wyjazd zakończyliśmy posiłkiem w restauracji McDonalds i KFC.

 
gru 05 2017
Akcja Polacy  Rodakom Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali przyłązyli się do XVIII edycji akcji „Polacy – Rodakom”. Koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości”, a patronem Lubelski Kurator O?wiaty. Dzieci chętnie przynosiły książki z polską literaturą dziecięcą, przytulanki oraz produkty spożywcze. Z zebranych darów przygotowane zostaną paczki świąteczno – noworoczne dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

 

                               M. Kobiałka

 
gru 05 2017
Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników. Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci 3-4 letnie oraz 5-6 letnie zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Z pomocą rodziców praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrywanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków czy aniołków. Efektem naszej pracy były blaszki pełne pierniczków, które wylądowały w piekarniku. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po szkole zaczął unosić się wspaniały korzenny aromat. Jeszcze chwila niecierpliwości i można było przystąpić do dekorowania smakołyków. Oczywiście trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Ozdobione przez dzieci słodkie cudeńka zostały spakowane w małe paczuszki, aby zdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

                                                                              M. Kobiałka, E. Zaborowska - Oroń

 

 

 

 

 

 

 
gru 05 2017
Halowa piłka nożna Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2017.

Odpowiadając na zaproszenie organizatorów, uczniowie klas starszych wzięli udział  w Zawodach Gminnych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Sportowe umiejętności, a także tzw. sportowe szczęście pozwoliły na zajęcie II miejsca zarówno dziewczętom, które uległy drużynie koleżanek  z Poniatowej oraz II miejsce chłopców, którzy przegrali również z kolegami z Poniatowej.

Nasze rozgrywki traktujemy jako duży sukces, ale przede wszystkim dobrą zabawę, dzięki której mogliśmy pograć na „prawdziwej sali”, a także spotkać naszych rówieśników z innych szkół gminy Poniatowa.

Pamiętajmy, że sport to zdrowie!

Monika Wiczuk

 
gru 04 2017
Z wizytą w Bibliotece w Poniatowej Drukuj Wyślij znajomemu
04.12.2017.

29 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią na zaproszenie Miejsko - Gminnej Biblioteki w Poniatowej mieli okazję obejrzeć teatrzyk „Wilk    i zając”, który przyjechał aż z Krakowa. Było to bardzo pouczające przedstawienie w trzech odsłonach, a w zabawny sposób przybliżające dzieciom problemy, jakie mogą napotkać w restauracji, u dentysty czy na ulicy.


więcej zdjęć w galerii/wydarzenia

 

Czytaj całość
 

Ostatnia zmiana na portalu:Wednesday 24 January 2018,